Субота, 28.06.2025, 00:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Чумалівська загальноосвітня школа I-III ст.

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2014 » Жовтень » 26 » Розробка методичного уроку - 10 клас (інформатика)
19:46
Розробка методичного уроку - 10 клас (інформатика)

Клас___________                                                       Дата______/_________

 

Тема.      Копіювання, переміщення, вилучення даних. Автозаповнення. Форматування даних, комірок і діапазонів.

                

 

  • Мета:    - навчитись вводити та редагувати дані в табличному процесорі; ознайомитись з прийомами копіювання, переміщення та видалення даних, а також освоїти метод автозаповнення комірок; ознайомити учнів з способами вирівнюванням вмісту клітинок,  форматуванням клітинок, умовним форматуванням даних, копіюванням формату;
  • розвивати навички роботи з комп’ютером, табличним процесором, а також вміння швидкого роботи з аркушем електронної таблиці;
  • виховувати інтерес до інформатики, до обробки інформації, поданої таблично.                     

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: ПК, MsExcel, картки із завданнями до самостійної роботи, мультимедійна дошка, мультимедійний проектор, презентація,  комп’ютери, роздатковий матеріал тести для короткої перевірки  вивченого матеріалу (в Power Point).

 

Хід уроку

І. Організація класу.

Доброго дня. Сідайте. Розпочинаємо урок. Давайте розшифруємо слово «урок» та дізнаємося, що на цьому уроці нас чекає, та що ви можете продемонструвати.

УРОК

 

ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь.

  1. Опитування за домашнім конспектом (тести  в Power Point – слайд №2,3,4,5)
  2. Фронтальне опитування учнів .

 «Ланцюжок питань та відповідей»

  • З чого складається електронна таблиця?
  • Що таке робоча книга? (Кожна робоча книга – це окремий файл, який зберігається на   жорсткому диску або іншому носії інформації).
  • Кожна комірка електронної таблиці має … (власне ім’я). Наведіть приклади.
  • Якими способами можна створити робочу книгу?А зберегти?
  • Чи можна до робочої книги електронної таблиці додати або видалити аркуш? Назвіть яким чином можна це зробити.
  • Що означає «активна комірка»? (Комірка, до якої встановлено курсор є виділеною).
  • Яким чином можна переміщуватись між комірками аркушу ЕТ?
  • Яким чином можна здійснити перехід між аркушами книги?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Вступне слово вчителя.

На минулому уроці ви познайомились із способами запуску табличного процесора, відкриттям й збереженням документа; ознайомились із поняттями: книги, аркуші, рядки, стовпці,  клітинки.

Питання класу: Але чи достатньо цих знань для роботи з електронною таблицею? Що ще необхідно навчитись виконувати для економії нашого часу під час роботи з електронною таблицею?

  1. Оголошення теми та мети уроку (записи учнів до зошиту).

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.      

4.1. Розповідь вчителя із демонстрацією сказаного на ПК.

Як ви вже знаєте кожен листок робочої книги складається з набору комірок. Кожна комірка має свою адресу, яка складається з літери стовпчика та номера рядка, на перехресті яких знаходиться ця комірка.

Крім окремих комірок свою адресу має область суміжних комірок. Ця адреса складається з адрес двох комірок цієї області – лівої верхньої та правої нижньої, які розділені між собою двокрапкою (наприклад А1:Е5).

Основне призначення електронних таблиць – збереження даних та проведення різноманітних операцій над ними. Отже ці дані до таблиці потрібно ввести. Це можна зробити за допомогою клавіатури, або скопіювати їх з іншого місця за допомогою буферу обміну. Табличний процесор надає багато можливостей щодо полегшення вводу даних, наприклад, введення однакових даних у всі комірки виділеної області, автоматичне введення даних, які розміщуються в певній послідовності, тощо.

Вводити дані до комірок таблиці можна двома способами. Перший спосіб – введіть дані безпосередньо в комірку таблиці та натисніть клавішу «Enter» для завершення вводу. Курсор при цьому перейде до комірки нижче. Другий спосіб – після виділення комірки поставте курсор до рядка формул та введіть потрібні дані. По закінченні натисніть клавішу «Enter». При введенні даних програма намагається автоматично розпізнати тип даних.

Для введення послідовності даних до комірок таблиці поставте курсор до першої комірки послідовності та введіть до неї дані. Натисніть клавішу «Enter» та ведіть дані в другій комірці. Після цього виділіть ці дві комірки, підведіть курсор до маркера в правому нижньому куті виділеної області, натисніть та не відпускайте ліву кнопку миші та перетягніть курсор вниз на необхідну кількість комірок. Після відпускання кнопки миші комірки будуть заповнені послідовністю даних.

Редагування даних в програмі Excel:

Перший спосіб – двічі клацніть на комірці, дані якої ви бажаєте відредагувати;

Другий спосіб – клацніть лівою кнопкою миші по комірці та натисніть клавішу «F2»;

Третій спосіб – клацніть лівою кнопкою миші на комірці та після цього клацніть на рядку формул.

Після виконання однієї з цих дій проведіть редагування даних та натисніть клавішу «Enter» або кнопку «Ввод» на рядку формул.

Копіювання та переміщення даних. Для цього насамперед поставте курсор до комірки з даними, які ви бажаєте скопіювати або перемістити (якщо комірок декілька – виділіть їх). Після цього скопіюйте або виріжте дані до буферу обміну одним із відомих вам способів (наприклад, натисніть комбінацію клавіш «Ctrl+C»). Після цього поставте курсор до комірки, куди ви бажаєте вставити дані (якщо ви бажаєте вставити дані з декількох комірок – поставте курсор до верхньої лівої комірки області) та вставте дані з буферу обміну одним із відомих вам способів (наприклад, натисніть комбінацію клавіш «Ctrl+V». У такий же спосіб можна скопіювати або перемістити дані до другого листка робочої книги або навіть до іншої робочої книги.

За форматування даних відповідає діалогове вікно Формат комірок (яке відкривається за допомогою Формат → Комірки), в якому слід вибрати потрібну вкладку: Число, Вирівнювання, Шрифт, Межа, Вигляд або Захист.

 

V. Усвідомлення теоретичного матеріалу.     

  1. Самостійна робота з ПК (картка із завданням).

А) Повторення правил техніки безпеки та охорони праці.

Б) Включення ПК → Запуск Microsoft Ecxel →

Аркуш 1 → Створити таблицю → виконати обчислення та заливку комірок.

Відділ А

Продукт 1

Продукт 2

Продукт 3

Всього

  цех1

30,00

70,00

110,00

 

цех2

40,00

80,00

120,00

 

Всього

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ B

 

 

 

 

цех 1

50,00

70,00

90,00

 

цех 2

60,00

80,00

100,00

 

Всього

 

 

 

 

Загальний підсумок

 

 

 

 

 

В) Аркуш 2:

 Способом автозаповнення ввести в стовпчик А значення від 1 до 25.

Д) Зберегти виконане завдання до своєї папки з ім'ям «Розрахунки».

5.2.Фронтальне опитування з вивченого матеріалу

Тести на комп’ютері, взаємоперевірка. За кожну правильну відповідь-.

  1. Яким способом позначається адреса виділеної області комірок?

а) Адреса лівої верхньої комірки, двокрапка та адреса правої нижньої комірки 

б) Адреса правої верхньої комірки, двокрапка та адреса лівої нижньої комірки

в) Адреса лівої верхньої комірки, тире та адреса правої нижньої комірки

г) Адреса правої верхньої комірки, тире та адреса лівої нижньої комірки

 

  1. Як за допомогою клавіатури виділити декілька суміжних комірок?

а) Натиснути та не відпускати клавішу "Shift" та переміщувати курсор за допомогою клавіш управління курсором 

б) Натиснути та не відпускати клавішу "Alt" та переміщувати курсор за допомогою клавіш управління курсором

в) Натиснути та не відпускати клавішу "Ctrl" та переміщувати курсор за допомогою клавіш управління курсором

г) Натиснути та не відпускати клавішу "Shift+Ctrl" та переміщувати курсор за допомогою клавіш управління курсором

 

  1. Яким чином можна зафіксувати введення даних до комірки?

а) Натиснути кнопку "Ввод" на панелі формул

б) Натиснути клавішу "Enter"

в) Натиснути клавішу "Tab"

г) Будь-яким з перерахованих способів 

 

  1. Яким чином не можна відредагувати дані в комірці?

а) Клацнути лівою кнопкою миші по комірці та натиснути клавішу «F2»

б) Двічі клацнути на комірці, дані якої ви бажаєте відредагувати

в) Натиснути клавішу «F2» та клацнути на потрібній комірці 

г) Клацнути лівою кнопкою миші на комірці та після цього клацнути на рядку формул

 

  1. Послідовність яких даних можна вводити за допомогою автозаповнення?

а) Тільки числових даних, які збільшуються на однакове число

б) Числових даних, які зменшуються або збільшуються на однакове число 

в) Тільки числових даних, які зменшуються на однакове число

г) Будь-яких даних

 

Правильні відповіді: 1-а, 2-а, 3-г, 4-в, 5-б

 

VІ. Підсумок: - Я дізналась …, - Я навчилась …

      Оцінювання.

VІІ. Домашнє завдання.

Вивчити конспект-_________________________________.

 

 

 

Тема: Введення даних до клітинок і редагування їх вмісту.

Копіювання, переміщення й видалення даних. Автозаповнення.

 

Самостійна робота з ПК

А) Повторення правил ТБ.

Б) Включення ПК → Запуск Microsoft Ecxel → Аркуш 1 → Створити таблицю → виконати обчислення та заливку комірок.

Відділ А

Продукт 1

Продукт 2

Продукт 3

Всього

цех1

30,00

70,00

110,00

 

цех2

40,00

80,00

120,00

 

Всього

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ B

 

 

 

 

цех 1

50,00

70,00

90,00

 

цех 2

60,00

80,00

100,00

 

Всього

 

 

 

 

Загальний підсумок

 

 

 

 

 

 

В) Аркуш 2:  Способом автозаповнення ввести в стовпчик А значення від 1 до 25.

 

Г) *** Розробити таблицю для розрахунку квадратів та кубів для чисел від 1 до 25, скористатись автозаповненням таблиці.

Д) Зберегти виконане завдання до своєї папки з ім'ям «Розрахунки».

 

 

Тема: Введення даних до клітинок і редагування їх вмісту.

Копіювання, переміщення й видалення даних. Автозаповнення.

 

Самостійна робота з ПК

А) Повторення правил ТБ.

Б) Включення ПК → Запуск Microsoft Ecxel → Аркуш 1 → Створити таблицю → виконати обчислення та заливку комірок.

Відділ А

Продукт 1

Продукт 2

Продукт 3

Всього

цех1

30,00

70,00

110,00

 

цех2

40,00

80,00

120,00

 

Всього

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ B

 

 

 

 

цех 1

50,00

70,00

90,00

 

цех 2

60,00

80,00

100,00

 

Всього

 

 

 

 

Загальний підсумок

 

 

 

 

 

 

В) Аркуш 2:  Способом автозаповнення ввести в стовпчик А значення від 1 до 25.

 

Г) *** Розробити таблицю для розрахунку квадратів та кубів для чисел від 1 до 25, скористатись автозаповненням таблиці.

Д) Зберегти виконане завдання до своєї папки з ім'ям «Розрахунки».

Тема: Введення даних до клітинок і редагування їх вмісту.

Копіювання, переміщення й видалення даних. Автозаповнення.

 

Самостійна робота з ПК

А) Повторення правил ТБ.

Б) Включення ПК → Запуск Microsoft Ecxel → Аркуш 1 → Створити таблицю → виконати обчислення та заливку комірок.

Відділ А

Продукт 1

Продукт 2

Продукт 3

Всього

цех1

30,00

70,00

110,00

 

цех2

40,00

80,00

120,00

 

Всього

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ B

 

 

 

 

цех 1

50,00

70,00

90,00

 

цех 2

60,00

80,00

100,00

 

Всього

 

 

 

 

Загальний підсумок

 

 

 

 

 

 

В) Аркуш 2:  Способом автозаповнення ввести в стовпчик А значення від 1 до 25.

 

Г) *** Розробити таблицю для розрахунку квадратів та кубів для чисел від 1 до 25, скористатись автозаповненням таблиці.

Д) Зберегти виконане завдання до своєї папки з ім'ям «Розрахунки».

 

 

Тема: Введення даних до клітинок і редагування їх вмісту.

Копіювання, переміщення й видалення даних. Автозаповнення.

 

Самостійна робота з ПК

А) Повторення правил ТБ.

Б) Включення ПК → Запуск Microsoft Ecxel → Аркуш 1 → Створити таблицю → виконати обчислення та заливку комірок.

Відділ А

Продукт 1

Продукт 2

Продукт 3

Всього

цех1

30,00

70,00

110,00

 

цех2

40,00

80,00

120,00

 

Всього

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ B

 

 

 

 

цех 1

50,00

70,00

90,00

 

цех 2

60,00

80,00

100,00

 

Всього

 

 

 

 

Загальний підсумок

 

 

 

 

 

 

В) Аркуш 2:  Способом автозаповнення ввести в стовпчик А значення від 1 до 25.

 

Г) *** Розробити таблицю для розрахунку квадратів та кубів для чисел від 1 до 25, скористатись автозаповненням таблиці.

Д) Зберегти виконане завдання до своєї папки з ім'ям «Розрахунки»

 

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік», 

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

 

Прізвище, імя

 

Бали

  1. Оцінка за виконане домашнє завдання

 

  1. Отримані бали за усні відповіді та тести

 

  1. Самостійна робота на ПК

 

Оцінка за урок: (п.1+п.2+п.3) / 3 =

 

Прізвище, імя

 

Бали

  1. Оцінка за виконане домашнє завдання

 

  1. Отримані бали за усні відповіді та тести

 

  1. Самостійна робота на ПК

 

Оцінка за урок: (п.1+п.2+п.3) / 3 =

 

Прізвище, імя

 

Бали

  1. Оцінка за виконане домашнє завдання

 

  1. Отримані бали за усні відповіді та тести

 

  1. Самостійна робота на ПК

 

Оцінка за урок: (п.1+п.2+п.3) / 3 =

 

Прізвище, імя

 

Бали

  1. 1. Оцінка за виконане домашнє завдання

 

  1. Отримані бали за усні відповіді та тести

 

  1. Самостійна робота на ПК

 

Оцінка за урок: (п.1+п.2+п.3) / 3 =

 

Прізвище, імя

 

Бали

  1. Оцінка за виконане домашнє завдання

 

  1. Отримані бали за усні відповіді та тести

 

  1. Самостійна робота на ПК

 

Оцінка за урок: (п.1+п.2+п.3) / 3 =

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 981 | Додав: Адмін | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Жовтень 2014  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz